bunny
Kdo sem napíše reklamu, nechť zahyne strašnou a krutou smrtí! *psychopatický smích*

Angel - 3.část ZDE


REKONSTRUKCE V MENU ^^''

Naruto | Jutsu

3. června 2012 v 13:18 | Christine-chan


Jutsu jsou techniky, které ninjové používají k boji. K použití techniky musí ninja použít svoji chakru. Chakra pochazí ze dvou míst; energie těla - obsazena v milionech buněk a duševní energie - získané díky zkušenostem s bojem a během tréningu. K provedení techniky ninja použije tyto dvě energie. Utvořením určité kombinace ručních pečetí, které jsou pojmenovány podle zvířat čínského horoskopu, je ninja poté schopen předvést danou techniku. Díky velkému počtu ručních pečetí a jejich všemožných kombinací existuje skoro nekonečné množství technik k objevení.
*pozn. toto platí pouze pro ninjutsu a genjutsu, pro taijutsu nejsou pečetě potřeba uvářet.


1) ninjutsu - běžné techniky
2) genjutsu - ilusionární techniky
3) taijutsu - fyzické techniky (boj na blízko)
Ninjutsu: Základní a nejčastěji používané techniky. K jejich použití je většinou nutné utvářet ruční pečetě. Do těchto technik patři především elementálni styly jednotlivých vesnic, existuje však řada technik vytvořených jednotlivci, kteří jsou ale zpravidla jejich jedinými uživateli.
↑↑
Genjutsu: Tyto techniky jsou ilusionárními technikami ninji a většinou vyžadují utvoření řetezce pečetí nebo jiného kontaktu se zamyšlenou obětí (ukázání, pohled z očí do očí,..). Tyto techniky jsou zaměřeny vždy na jeden z lidských smyslů a proto je také nutný pro každy druh genjutsu určitý vjem pro daný smysl. Tyto techniky díky hypnotizaci vytvářejí u oběti halucinace. Vytvářením halucinací mohou ninjové své oběti způsobit psychickou bolest, která často převyšuje bolest fyzickou. Genjutsu je používáno tak, že ninja použije svoji chakru k narušení toku chakry v oběti a tak tedy zmate smysly protivníka. Účinky genjutsu se dají zrušit dvojím způsobem. Prvni způsob je, že oběť zastaví svůj koloběh chakry a poté vytvoří proud chakry tak silný, že přeruší proud chakry sesílatele. Druhá možnost je, že druhý ninja, nepostižený technikou, se s oběťí dostane do styku a použije svoji chakru k přerušení sesílatelova toku chakry. Dále je zde ješte jedna, nejméně oblíbená možnost, a to je způsobení nějakého zranění na svém reálném těle, nejspiše kvůli způsobení bolesti, vyplavení adrenalinu do krve a následnému zbystřeni smyslu, na který byl útok směrován. Základní plošné genjutsu techniky je možné zneškodnit uvolněním chakry do okolí. Za tímto účelem ninja utvoří pečeť tygra a vykřikne něco, co by se foneticky dalo zapsat jako "kaj", což znamená "uvolnění" nebo "zrušení".
↑↑
Taijutsu: Tyto techniky jsou bojovým uměním ninjů. K jejich používaní není potřeba utvářet pečetě, místo toho ninjové trénují svá těla v odlišných způsobech boje. Ninjové mohou také používat svoje vrozené genetické schopnosti (Kekkai Genkai) k zdokonalení svého stylu boje. Klany jako Hyuuga mohou využít svoje schopnosti - v tomto případě schopnost vidět vnitřní proud chakry svého protivníka a zastavit ho nebo si osvojit technitu "Keiten" k vytvoření obranné bariéry vypuštěním chakry z jejich těl. Ačkoliv k těmto technikám nejsou potřeba pečetě, chakra je zde stále potřeba, jelikož právě díky ní jsou ninjové schopni provádět tyto kaskadérské kousky. Taijutsu mistrové dokáží dokonce otevírat jednu a více z 8 bran chakry a tudíž na určitou dobu zvýšit množství své chakry a tím i své schopnosti. Nevýhoda spočívá v tom, že ninjovy svaly jsou mnohem více namáhány a mohou se poškodit.
↑↑
--
Techniky celkově se dělí do šesti skupin podle náročnosti:
E-úroveň - toto jsou techniky, které by měl znát každý ninja předtím, než opustí akademii a stane se Geninem. Tyto techniky jsou také vyučovány v akademii.
Příklady: Bunshin no Jutsu, Kawarimi no Jutsu, Henge no Jutsu

D-úroveň - tyto techniky jsou přibližně na úrovňi, kterou mohou zvládnout Genini. Tvoří většinu arsenálu Genina.
Příklady: Kage Shuriken no Jutsu, Juujin Bunshin, Shunshin no Jutsu, Narakumi no Jutsu

C-úroveň - tyto techniky jsou přibližne na úrovňi, kterou mohou zvládnout Chuunini. Někteří Genini zvládají provést jednu nebo dvě tyto techniky a slouží jim jako jejich eso v rukávu při boji s nepřítelem.
Příklady: Kuchiyose no Jutsu, Nikudan Sensha, Shintenshin no Jutsu, Shishi Rendan

B-úroveň - tyto techniky jsou přibližně na úrovňi, kterou mohou zvládnout Jounini. Chuunini a speciální Jounini jsou schopni zvládnout většinu technik z této úrovně.
Příklady: Kage Bunshin no Jutsu, Omote Renge, Sensatsu Suishou

A-úroveň - tyto techniky jsou na úrovňi Jounina nebo se jedná o zakázané techniky. Někteří Jounini si vytvoří svoji vlastní techniku, která jim slouží jako eso v rukávu, ale tito ninjové jsou většinou pouze z té malé skupiny, která má schopnosti skoro rovně Kagemu nebo se jim už stali.
Příklady: Chidori, Tajuu Kage Bunshin no Jutsu, Juin Jutsu, Goyou Kaiin

S-úroveň - tyto techniky jsou většinou zapovězeny nebo jsou známy jen jednomu ninjovi.
Příklady: Edo Tensei, Raikiri

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama